Nova IskraNova Iskra Workspace

Upoznajte Aleksandru Radovanović

Upoznajte Aleksandru (ali je slobodno zovite Ana)! Ona je naša Community asistentkinja, buduća inženjerka telekomunikacija sa Saobraćajnog fakulteta i umetnička duša koja slobodno vreme provodi pevajući u AKUD „Krsmanac“.

 

1. Nešto o sebi :)

 

Ćaos ja sam Aleksandra Radovanović, community asistent u Novoj Iskri.

Apsolventkinja sam na Saobraćajnom fakultetu, smer telekomunikacioni saobraćaj i mreže, a ove godine se nazire i kraj osnovnih studija.

Pored veoma tehničkog fakulteta i budućeg inženjerskog zvanja, ja sam u duši umetnik, a u pitanju je pevanje, tako da svaki utorak i petak provodim u AKUD „Branko Krsmanović”. Studentske dane ulepšava mi i angažovanje u studentskoj organizaciji BEST Beograd, gde sam prikupila puno novih i unapredila neke, već stečene, veštine i znanja.

Iz Prokuplja sam, ali već 10 godina živim u Beogradu, a svakim danom ga sve više upoznajem i uživam u tome što se uvek nađe neko novo mesto, novi sadržaj, novi ljudi, dok je u Prokuplju porodica, toplina doma, nežnost i sigurnost.

 

Fun fact: Zovem se Aleksandra, ali me svi znaju kao Ana.

 

2. Šta te je inspirisalo da postaneš community asistent i kako je to obogatilo tvoju profesionalnu karijeru?

 

Preko studentske organizacije sam pre par godina saznala za Iskru i oduševila se prvenstveno prostorom. Skup raznoraznih lepih trenutaka i okolnosti me je podstakao na ovaj korak, ali ono što mi je bilo ključno jeste atmosfera i energija koju sam osetila odmah na početku, a koje me i dalje motivišu.

 

Mislim da još uvek ni ne umem da sagledam sve prednosti koje mi je ova uloga donela i donosi svakodnevno, ali svakako da su poznanstva, dobra organizovanost, još veća fleksibilnost i pogled na posao tako da ne dozvolim sebi da sve radim po šablonu, nego da se trudim da unesem promene, da probam nešto drugačije i da razmišljam otvoreno i široko, neke od jako vrednih stvari koje sam u Iskri stekla.

 

3. Šta je najbolji deo posla community asistenta, i šta te motiviše svakog dana?

 

Najbolji deo posla jeste što sam vremenom Iskru doživela kao svoju kuću, a ljude kao jednu jako kvalitetnu zajednicu i onda posao sasvim drugačije izgleda, uz, naravno, još veći trud i angažovanje da zadaci budu bolje odrađeni, a ljudi zadovoljni i željni da nam opet dođu.

 

Najbolji deo ove priče i svakodnevna motivacija jesu ljudi definitivno i trenutak da je ovo jedno jako zdravo i prijatno okruženje za nekog ko je na početku svog puta.

 

4. Da li bi mogla da podeliš sa nama neki poseban trenutak koji pokazuje koliko je Iskrina zajednica specifična?

 

Dođite na kaficu u Novu Iskru, jer bih o ovome mogla dugo dugoo da vam pričam. :)